اجرای طرح«کتابخانه مهربانی» توسط دفتر ایثارگران وزارت ارشاد

مشاور وزیر در امور ایثارگران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از اجرای طرح«کتابخانه مهربانی» در مناطق کم برخوردار توسط دفتر ایثارگران این وزارتخانه خبر داد.

به گزارش سایت جمعیت خدمتگزاران ایثار و مقاومت به نقل از :حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی انصاری مشاور وزیر در امور ایثارگران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  که در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا,  از برپایی غرفه خانه فرهنگ ایثار در سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران خبر داد و اظهار کرد: این غرفه در بخش سازمان ها و نهادها واقع شده است.

مشاور وزیر در امور ایثارگران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان این نکته که  مصادیق ایثار بسیار گسترده و متنوع هستند به تنوع و گستردگی اشاره کرد و گفت که گاهی این مصادیق از چشم ها پنهان می ماند. لذا باید تلاش کرد تا مصادیق به عنوان مظاهر بروز و ظهور ایثار در سطح جامعه خود را بیش از پیش نشان دهند.

انصاری با تأکید بر لزوم تکریم اهل قلم و نویسندگی، به اهمیت قلم در قرآن اشاره کرد و گفت: تمامی پیشرفت های تمدنی، از ابتدا تا کنون که نصیب بشر شده است بر محور قلم استوار بوده و قسم یاد کردن قرآن به قلم نشان از اهمیت ویژه نزد خداوند دارد.

وی با اشاره به برنامه های این غرفه در نمایشگاه کتاب، گفت: طرح «کتابخانه مهربانی»، با هدف جمع آوری کتاب های مردمی و ارسال آن ها به مناطق کم برخوردار ایده ای است که خانه فرهنگ ایثار به عنوان یکی از بازوهای فرهنگی،‌ تلاش می کند تا با اجرای این طرح هم در ترویج فرهنگ ایثار به معنای ایثار اجتماعی و هم در بسط فرهنگ مطالعه و کتاب خوانی پیشرو باشد.

وی تصریح کرد: «ایثار نوشت» نام برنامه دیگری است که در آن بازدیدکنندگان مصادیق ایثار و فداکاری را با قلم خود در دفتر ایثار ثبت می کنند که پس از پایان نمایشگاه این دست‌نوشته ها ثبت و ضبط شده که در آینده به ‌عنوان کتاب منتشر خواهد شد.

انصاری در توضیح طرح «ایثار نوشت»، به ابعاد اثر بخشی آن در جامعه اشاره کرد و افزود:نگارش متن و خاطره با موضوع ایثار و فداکاری، توسط سطوح مختلف مردم با عث اشتراک فکر و احساس و تقویت یک مفهوم ملی و دینی در جامعه خواهد شد و این دست نوشته و دل نوشته ها، نگارش خاطره و مصادیق ایثار و فداکاری ابعاد فرهنگی،‌اجتماعی، سیاسی برجسته ای دارد که تلاش می کنیم به حول و قوه الهی به اهداف تعیین شده در طرح دست یابیم.

انصاری همچنین  از نمایش ۲ کتاب در خصوص آزادگان و رزمندگان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در نمایشگاه کتاب خبر داد و افزود: «ایستاده چون سرو» مربوط به آزادگان کشور و «تلخ شیرین» مربوط به رزمندگان دوران دفاع مقدس نام این ۲ عنوان کتاب است که از طریق مصاحبه، جمع آوری و به صورت داستانک به چاپ رسیده است.

وی هدف از حضور غرفه خانه فرهنگ ایثار در نمایشگاه را ارتباط بیشتر با اصحاب قلم، ناشرین و بازدید کنندگان عنوان کرد و گفت: امیدواریم با این هدف بتوانیم بحث ایثار و فداکاری را در جامعه بسط و گسترش دهیم.

همچنین ببینید

خاطرات “خانم کارکوب” کتاب شد

به گزارش سایت جمعیت خدمتگزاران ایثار و مقاومت به نقل از خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمام حقوق این وب سایت متعلق به جمعیت خدمتگزاران ایثار و مقاومت می باشد