خانه / دسته‌بندی نشده / بازگشت سردار کوثری به نیروهای مسلح

بازگشت سردار کوثری به نیروهای مسلح

به گزارش سایت خدمتگزاران ایثار و مقاومت، سردار سرتیپ «محمد کوثری» فرمانده لشکر ۲۷ محمد رسول الله(ص) در دوران دفاع مقدس و رئیس اسبق اداره امنیت ستاد کل نیروهای مسلح پس از گذراندن دو دوره نمایندگی مجلس شورای اسلامی، به نیروهای مسلح بازگشت و در قرارگاه مرکزی خاتم الانبیا(ص) مشغول به خدمت شد.
سردار کوثری در رزمایش اخیری که توسط قرارگاه نجف اشرف نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در غرب کشور برگزار شد، به همراه سردار سرتیپ «علی شادمانی» معاون هماهنگ کننده قرارگاه مرکزی خاتم الانبیا(ص) حضور پیدا کرده بود.

بازگشت سردار کوثری به نیروهای مسلح

فرمانده قرارگاه مرکزی خاتم الانبیا(ص) سرلشکر پاسدار «غلامعلی رشید» و جانشین آن امیر سرلشکر «حسین حسنی سعدی» است.

بازگشت سردار کوثری به نیروهای مسلح

 سردار کوثری سال ۵۸ مبنی بر دستور امام خمینی(ره) در رابطه با خودکفایی آماده کار کشاورزی در دماوند شد اما وقتی از حمله ضدانقلاب به پاوه و گنبد باخبر شد به پادگان ولی عصر(عج) تهران مراجعه کرد تا به پاوه اعزام بشود اما به دلیل نبودن وسیله نقلیه در سپاه ماندگار شد تا اینکه برای نخسین بار برای مقابله با ضدانقلاب به مهاباد و نقده­ رفت و در آنجا با اصغر وصالی آشنا شد. نخستین آشنایی او با محمدابراهیم همت که در یک روز یعنی ۱۲ فروردین سال ۳۴ به دنیا آمده‌­اند در سپاه منطقه ۷(کرمانشاه) صورت گرفت.
همت آن وقت مسئول امور فرهنگی و تبلیغات سپاه منطقه ۷ بود. وی سپس مسئولیت عملیات سپاه کرج را بر عهده گرفت. ورود کوثری به لشکر محمدرسول الله(ص) مربوط به عملیات بیت المقدس است. زمانی که احمد بابایی فرمانده گردان مالک از او خواست در عملیات به او کمک کند. او در اواخر سال ۶۱ مسئول عملیات سپاه ۱۱ قدر شد و سپس معاونت عملیات سپاه تهران را بر عهده گرفت. کوثری پس از شهادت همت در سال ۶۲ و عباس کریمی در عملیات بدر در سال ۶۳، با دستور محسن رضایی فرمانده لشکر محمد رسول الله(ص) شد. او ششمین فرمانده این لشکر پس از تاسیس بوده است.
انتهای پیام/

همچنین ببینید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمام حقوق این وب سایت متعلق به جمعیت خدمتگزاران ایثار و مقاومت می باشد