بازی با برجام

به گزارش سایت جمعیت خدمتگزاران ایثار و مقاومت به نقل از خبرگزاری دانشجو ،رئیس‌جمهور آمریکا روز جمعه برای «آخرین بار» رفع تحریم‌های هسته‌ای ایران را تمدید کرد و گفت که خواهان اصلاح توافق شش قدرت جهانی با ایران، برجام است. وزارت خزانه‌داری آمریکا نیز در تازه‌ترین تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی، ۱۴ شخص و نهاد از جمله آیت‌الله صادق آملی‌لاریجانی، رئیس قوه قضائیه را تحریم کرد. دونالد ترامپ در بیانیه‌ای تاکید کرد این آخرین باری است که رفع تحریم‌های هسته‌ای ایران را تمدید می‌کند و می‌بایست ایراد‌های این توافق برطرف شود.
در بیانیه دونالد ترامپ آمده است: «امروز، من استفاده از برخی تحریم‌های هسته‌ای را معاف اعلام می‌کنم، اما تنها به منظور حفظ توافق شرکای اروپایی‌مان برای رفع ایراد‌های وحشتناک توافق هسته‌ای ایران. این آخرین فرصت است. در غیاب چنین توافقی، ایالات متحده بار دیگر برای ماندن در توافق هسته‌ای معافیت از تحریم‌ها را تمدید نمی‌کند؛ و اگر در هر زمانی تشخیص بدهم که آن توافق دست یافتنی نیست، فورا از این توافق خارج می‌شوم.»
کاربران توییتر پس از این مساله به سرعت به تحریم‌ها و زیاده‌خواهی‌های آمریکا پاسخ دادند. یکی از کاربران با یادآوری فشار ایمیلی ظریف و تضمین امضای کری گفت: با رفتار دیشب ترامپ فهمیدم هم امضای کری تضمین است هم فشار ایمیلی جواب میده هم توییت زدن‌های ظریف!
رئیس‌جمهور آمریکا روز جمعه برای «آخر
اسد هم با انتشار تصویر صفحه اول یکی از روزنامه‌های زنجیره‌ای حامی دولت و ادعای روحانی در آن موعد نوشت: همه مسئولیت مذاکرات با این فرد است… او را شناسایی و تحویل ملت دهید!
رئیس‌جمهور آمریکا روز جمعه برای «آخر
مجید شیرازی در طنزی خطاب به منتقدین وضعیت بد اقتصادی و برجام نوشت: #دلار ۴۴۱۵ تومان! اما مهم نیست وقتی گشایش اقتصادی هست و مردم در رفاه در حال گذران زندگی هستند! به نظرم باید کمی تحریم‌ها را بیشتر کرد تا مردم به این رفاه عادت نکنند و در روز‌های سخت غافلگیر نشوند!
رئیس‌جمهور آمریکا روز جمعه برای «آخر
طعم خوش مذاکرات موشکی زیر دندان ترامپ
ترامپ در ادامه بیانه‌اش اضافه کرده است: برخلاف میل شدیدم، من ایالات متحده را از توافق هسته‌ای ایران خارج نکرده ام. در عوض، دو مسیر پیش رو ترسیم کرده ام: یا ایراد‌های فاجعه بار این توافق تصحیح شود، و یا ایالات متحده از این توافق خارج می‌شود. من آمادگی همکاری با کنگره برای تنظیم یک قطعنامه فراجناحی در مورد ایران را دارم. اما هر مصوبه‌ای که من امضا بکنم باید دارای چهار مولفه حیاتی باشد:
اول، باید از ایران بخواهد تا اجازه بازرسی فوری از تمام اماکنی را که توسط بازرسان بین المللی درخواست شده، بدهد.
دوم، باید اطمینان حاصل کند که ایران به دستیابی به یک سلاح هسته‌ای حتی نزدیک هم نمی‌شود.
سوم، بر خلاف توافق هسته ای، این مولفه‌ها نباید تاریخ انقضا داشته باشند. سیاست من جلوگیری از همه راه‌های دسترسی ایران به یک سلاح هسته‌ای است – نه فقط برای ده سال – بلکه برای همیشه.اگر ایران هرکدام از این موارد را برآورده نسازد، تحریم‌های هسته‌ای آمریکا بطور اتوماتیک باز خواهند گشت.
چهارم، این مصوبه باید – برای اولین بار- بطور علنی در قانون ایالات متحده اعلام کند که برنامه موشک دور برد و برنامه سلاح هسته‌ای جدا نشدنی هستند، و توسعه و آزمایش موشک‌ها توسط ایران باید مورد تحریم‌های سخت قرار گیرد.
دونالد ترامپ همچنین گفته است: رژیم ایران بزرگترین دولت حامی تروریسم در جهان است. این رژیم حزب الله، حماس و بسیاری از تروریست‌های دیگر را قادر ساخته است که هرج و مرج ایجاد کنند و مردم بی گناه را بکشند. این حکومت به منظور تخریب سراسر منطقه خاورمیانه ضمن تامین مالی بیش از ۱۰۰ هزارشبه نظامی، آن‌ها را آموزش داده و مسلح کرده است. رژیم (ایران) حکومت جنایتکار بشار اسد را تقویت می‌کند و به آن کمک می‌کند تا مردم این کشور را قتل و عام کند.
ترامپ همچنین تصریح کرده است: در داخل ایران، رهبر و سپاه پاسداران با استفاده از دستگیری‌های گسترده و شکنجه دست به سرکوب می‌زنند و می‌کوشند که مردم ایران را ساکت کنند. طبقه حاکم در ایران می‌گذارد ملت گرسنگی بکشند در حالی که خود با غارت ثروت‌های ملی، ثروتمند می‌شوند.
پس از این اظهارات گستاخانه، ابوطیب از کاربران توییتر در این مورد نوشت: میگن #ظریف یه پروفسور ادبیات استخدام کرده برای خلق جمله‌های جدید که بار تراژدیکشون بالا و همچنین شدت و حدت بیشتری هم داشته باشند … حقیقت دیگه مخش نمی‌کشه در جواب نقض #برجام و کار‌های #ترامپ چی توییت کنه؟!
رئیس‌جمهور آمریکا روز جمعه برای «آخر
پاراگراف هم با انتشار شباهت داستان سیمرغ و برجام نوشت: در افسانه‌ی سیمرغ، در انتهای داستان پرندگان متوجه شدن سیمرغی در کار نیست و سیمرغ خودشان هستن! در افسانه‌ی #برجام هم همینطور! کسایی که منتظر چیدن گلابی برجام بودن کم کم متوجه شدن گلابی در کار نیست، خودشون گلابین!
بازی کش‌دار آمریکا با جنازه #برجام

حسین زمانی نیز در شعری طنز با تغییر ابیات ترانه محسن چاوشی خطاب به تیم برجام نوشت: معصوم را منتقد هستم، ولی برجام نه! گفته بودم بی تو می‌میرم، ولی برجام نه گفته بودی عاشقم هستی، ولی برجام نه هرچه گویی دوستت دارم بجز #تکرار نیست خو نمی‌گیرم به این #برجام طوطی وار نه تا که پابندت شوم از خویش می‌رانی مرا دوست دارم همدمت باشم، ولی برجام نه با اجازه آقای محسن چاوشی!
رئیس‌جمهور آمریکا روز جمعه برای «آخر
احمد جانجان فال گرفتن عباس عراقچی را سوژه کرد و گفت: وایسین یه فال بگیرم اگه انگشتام به هم بخوره امریکا #برجام رو نقض کرده، کرده، نکرده، کرده، نکردددددددهه! دیدین این تحریم‌ها هم نتونست برجامو نقض کنه!
رئیس‌جمهور آمریکا روز جمعه برای «آخر

همچنین ببینید

خاطرات “خانم کارکوب” کتاب شد

به گزارش سایت جمعیت خدمتگزاران ایثار و مقاومت به نقل از خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمام حقوق این وب سایت متعلق به جمعیت خدمتگزاران ایثار و مقاومت می باشد