عادی شدن فروش جاسوس به آمریکا و اروپا

به گزارش سایت جمعیت خدمتگزاران ایثار و مقاومت به نقل از خبرگزاری فارس محمد دهقان نماینده مردم طرقبه، چناران و شاندیز در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی ، اظهار داشت: یک سنت سیئه‌ در کشور باب شده است و آن معامله کردن بر روی امنیت کشور و غیرت ملی ایران است.

وی افزود: وقتی افرادی به عنوان جاسوس در کشور دستگیر شده و تمام مراحل انتظامی و قضایی را طی می‌کنند و محکوم می‌شوند اگر کشورهای آمریکا، انگلیس و هم‌پیمانان آنها بر کشور فشار بیاورند و بتوانند آنها را آزاد کنند به نظر من هزینه و خسارات آن بسیار بیشتر از پولی است که آنها به ما می‌دهند.

زمانی که کشورهایی مانند انگلیس جاسوس‌های خود را آزاد می‌کنند به جاسوس‌های آینده خود اطمینان می‌دهند که نگران نباشند و این شیوه، راه جاسوس فروشی را در کشور هموار می‌کند.

نماینده مردم طرقبه و چناران در مجلس ادامه داد: وقتی یک نفر به عنوان جاسوس دستگیر می‌شود این فرد امنیت ملی کشور را مخدوش کرده و منافع کشور را به بیگانگان فروخته است؛ چه مبلغی باید به ازای این موضوع داده شود تا ضربه‌ای که به امنیت کشور خورده، جبران شود؟

وی خاطرنشان کرد: زمانی که کشورهایی مانند انگلیس جاسوس‌های خود را به هر قیمتی آزاد می‌کنند عملا به جاسوس های امروز و آینده خود اطمینان می‌دهند که نگران آینده خود نباشند و این شیوه راه جاسوس فروشی را در کشور هموار می‌کند.

دهقان بر همین اساس اضافه کرد: اینها از قبل به جاسوسان خود اطمینان می‌دهند که شما نگران نباشید هر موقع دستگیر شدید ما قدرت و پول داریم، با زور و پول آزادتان می‌کنیم لذا این موجب ایجاد حاشیه امنی برای جاسوسان خواهد شد و از طرفی هم ناامنی در کشور ایجاد خواهد کرد.

وی با بیان عادی شدن فروش جاسوس به آمریکا و اروپا گفت: در گذشته، جیسون رضاییان را در قبال اخذ وجه آزاد کردند، اکنون هم مقامات انگلیس به کشور آمدند و بحث آزادی برخی جاسوسان دیگر که در گذشته محکوم شدند را مطرح می‌کنند.

نماینده مردم طرقبه و چناران در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنانش عنوان کرد که به نظر من قوه قضاییه باید حقیقت پرونده‌های این جاسوسان را بازگو کند که اینها مظلوم‌نمایی نکنند.

در گذشته، جیسون رضاییان را در قبال اخذ وجه آزاد کردند؛ اکنون هم مقامات انگلیس به کشور آمدند و بحث آزادی برخی جاسوسان دیگر که در گذشته محکوم شدند را مطرح می‌کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد: وقتی قوه قضائیه افرادی را به جرم جاسوسی محکوم می کند باید حقایق پرونده آنها افشا شود تا افکار عمومی در جریان امور باشند و اعزام‌کنندگان جاسوس طلبکار نباشند.

دهقان ادامه داد: هر چند فروش جاسوسان در قبال اخذ پول، منفعت زودگذری را ایجاد می کند اما این روش در دراز مدت خطر امنیتی برای کشور ایجاد خواهد کرد و استقلال ما را مخدوش می‌کند و همچنین به عزت و غیرت ملی ما صدمه می زند.

نماینده مردم طرقبه، چناران و شاندیز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: آزادی جاسوسان با پول ما را تحقیر و استقلال ما را در دنیا مخدوش می‌کند لذا باید در این زمینه دقت نظر بیشتری صورت گیرد.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی همچنین تاکید کرد: در دنیا تبادل جاسوس امری پذیرفته شده است اما فروش جاسوس از امور استثنائی است بنابراین اینکه جاسوسان پس از سالها خیانت به کشور با سختی توسط نیروهای امنیتی دستگیر و محاکمه شوند، بعد هم دولت پولی بگیرد و اینها را آزاد کند؛ به نظر من این برای کشور خوب نیست و نباید اجازه دهیم این کار به یک رویه در کشور تبدیل شود.

همچنین ببینید

خاطرات “خانم کارکوب” کتاب شد

به گزارش سایت جمعیت خدمتگزاران ایثار و مقاومت به نقل از خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمام حقوق این وب سایت متعلق به جمعیت خدمتگزاران ایثار و مقاومت می باشد