مخالفت‌ها با انیمیشن «عملیات مکه»

زمانی که در جامعه هنری از یک حقی صحبت می‌شود، آماج تهمت‌ها قرار می‌گیریم و حمایت بایسته و شایسته صورت نمی‌گیرد، اما وقتی اثر باطلی تولید می‌شود، هواداران زیادی پیدا می‌کند.

به گزارش سایت جمعیت خدمتگزاران ایثار و مقاومت فرهاد عظیما، انیمیشن ساز و هنرمند انقلابی کشور در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا درباره ساخت انیمیشن «فتح مکه» گفت: انیمیشن «عملیات مکه»  کاری ۱۵ دقیقه‌ای است. با توجه به کودتای اخیری که در عربستان صورت گرفته و نیز با توجه به اختلافاتی که در خاندان آل‌سعود رخ داده است، در این انیمیشن نمایش می‌دهیم زمانی که اتحادی بین خود این خاندان منحوس وجود ندارد، چگونه توانایی ایجاد امنیت در حرم امن الهی را دارند؟! در چنین شرایطی صهیونیست‌ها در صددند از این فرصت برای یک حمله هسته‌ای به مکه استفاده کنند. ایران نیز مجبور می‌شود برای دفاع از حریم مکه وارد عمل شود و از آن محافظت کند.

وی با اشاره به موج تخریبی که علیه این انیمیشن اتفاق افتاد گفت: متأسفانه عده‌ای به غلط گفتند منظور این انیمیشن حمله به مکه است و در این باره تهمت‌هایی را علیه ما ساختند. این تهمت‌ها از یک نوع بیماری فرهنگی ناشی می‌شود؛ لذا در این شرایط کشور ما نیاز به جراحان فرهنگی دارد. زمانی که در جامعه هنری از یک حقی صحبت می‌شود، آماج تهمت‌ها قرار می‌گیریم و حمایت بایسته و شایسته صورت نمی‌گیرد، اما وقتی اثر باطلی تولید می‌شود، هواداران زیادی پیدا می‌کند، آثاری که چه بسا حیثیت جامعه را نزد اذهان عمومی جهان مورد خدشه قرار می‌دهد.

عظیما افزود: این بی‌مهری را در ساخت انیمیشن «نبرد خلیج فارس»  مشاهده کردیم. زمانی که این انیمیشن در رسانه‌های مهم جهان بازتاب داشت، رسانه‌های ارزشی ما حتی برای معرفی و تبلیغ آن خوب اقدام نکردند. نبرد خلیج فارس با هزینه شخصی و برای تقویت نظام ساخته شد، اما رسانه‌های ما برای تبلیغ این انیمیشن مبالغ کلانی از ما خواستند.

انتهای‌پیام/

همچنین ببینید

خاطرات “خانم کارکوب” کتاب شد

به گزارش سایت جمعیت خدمتگزاران ایثار و مقاومت به نقل از خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمام حقوق این وب سایت متعلق به جمعیت خدمتگزاران ایثار و مقاومت می باشد